Angajam Specialist Marketing (Content Writing)

Denumirea postului: Specialist Marketing (Content Writing)

Nivel dorit de experienţă: 1-3 ani experienţă

Obiectivul postului:

  • Conceperea şi implementarea planurilor editoriale pentru fiecare canal de promovare
  • Crearea conținutului pentru blog, social media, site, etc pentru brandurile din portofoliu

Principalele responsabilităţi:

  • Cercetare de piață – identificarea noilor oportunități de promovare și a trendurilor din domeniul fiecărei companii din portofoliu
  • Conceperea planurilor editoriale pentru fiecare canal în parte (Social Media, Newsletters etc)
  • Identificarea potențialilor colaboratori (Reviste de specialitate, bloggeri etc) și stabilirea unor relații cu aceștia
  • Identificarea Influencer-ilor din fiecare domeniu și stabilirea unei relații cu aceștia
  • Content writing și copywriting (articole blog, advertoriale, materiale publicitare, social media, site, etc)
  • Implementarea planurilor editoriale pentru fiecare canal în parte
  • Urmărirea tipurilor de conținut care convertește cel mai bine și adaptarea planurilor editoriale în funcție de rezultate
  • Analiza periodică a concurenței
  • Rapoarte periodice
  • Menţinerea unei relaţii bune de colaborare cu echipa de marketing în vederea atingerii obiectivelor stabilite în departament

Cerinţe:

  • Studiile superioare în unul din domeniile: Marketing, Comunicare sau Publicitate reprezintă un avantaj
  • Experiență de 1-3 ani în marketing online
  • Limba engleză – nivel avansat

Ce competențe am dori să dețineți:

  • Foarte bune abilități de comunicare
  • Creativitate: capacitatea de a veni cu idei originale sau inovative şi de a construi pe baza acestora în scopul dezvoltării brandurilor
  • Managementul resurselor: capacitate de planificare, organizare, monitorizare a resurselor, analiza rezultatelor, în vederea atingerii obiectivelor setate
  • Flexibilitate în gândire: capacitate de adaptare la situaţii noi (sarcini, metode de lucru, relaţii interpersonale)
  • Gândire strategică și atenție la detalii
  • Proactivitate şi iniţiativă

Ce vă putem oferi noi:

  • Oportunitatea de a vă dezvolta într-un mediu dinamic și provocator
  • O echipă tânără și activă, care îți va acorda tot sprijinul pentru îndeplinirea cu succes a sarcinilor
  • Pachet salarial atractiv

Dacă ești interesat/ă, te rugăm să ne trimiți CV-ul, la următoarea adresă de e-mail: catalina@evocomputers.ro

Pentru informaţii suplimentare: 0723.470.365

Etichete: , , , ,