Angajam Tehnician Service IT

Denumirea postului: Tehnician Service IT.

Nivel dorit de experienţă: Cel puţin 1 an experienţă.

Obiectivul postului: Asigurarea asistenței tehnice

Principalele responsabilităţi:

  • Testarea, diagnosticarea, configurarea și repararea echipamentelor IT, atât pe partea de software, cât și de hardware (Laptopuri, Calculatoare, Monitoare, Servere, etc)
  • Suport tehnic prin telefon, e-mail și remote.

Cerinţe:

  • Cunoștințe Software –  Windows, Server, Microsoft;
  • Cunoștințe de instalare, testare și reparare probleme de software;
  • Cunoștințe Hardware – experiență practică în configurarea, depanarea și instalarea de echipamente IT.
  • Cunoștințe tehnice despre componentele electronice și rolul lor.

Ce competențe am dori să dețineți:

  • Bune abilități de comunicare;
  • Inițiativă: capacitatea de a soluționa eficient situațiile apărute;
  • Organizat: capacitatea de planificare și prioritizare a lucrărilor în funcție de circumstanțe;
  • Dorința de dezvoltare continuă;
  • Flexibilitate în gândire: capacitate de adaptare la situaţii noi (sarcini, metode de lucru, relaţii interpersonale);
  • Pasiune și cunoștințe pentru tehnologie, electronică

Ce vă putem oferi noi:

  • Oportunitatea de a vă dezvolta într-un mediu dinamic și provocator, alături de o echipă tânără, activă și plăcută;
  • Pachet salarial atractiv.

Dacă ești interesat/ă, te rugăm să ne trimiți CV-ul, la următoarea adresă de e-mail: adi@evocomputers.ro sau  olivian@evocomputers.ro

Pentru informaţii suplimentare: tel. 0749 048 898

Etichete: , , , , ,